رضا صیادیان شنبه 6 خرداد 1396 08:00 ق.ظ نظرات ()
از سال گذشته که از ترکیه برگشتیم بعد از بررسی های فراوان مالزی را به عنوان مقصد بعدی انتخاب کردیم چون حدود55 تا 60 درصد جمعیت آن مسلمان است وغذاهاشون با ذائقه ما سازگار تره و هزینه تورش هم نسبتا مناسبه با توجه به اینکه بچه مدرسه ای دارم طبعا باید برای فصل تعطیلات مدارس برنامه ریزی میکردم، لذا از ابتدای سال 94 از طریق سایت ها قیمت تورها را بررسی میکردم.
در اردیبهشت ماه قیمت تورها به حداقل آن رسید و مناسب ترین قیمت بود ولی با توجه با ایام مدارس این زمان برای ما مناسب نبود لذا تصمیم گرفتم برنامه سفر را برای هفته آخر شهریور هماهنگ کنم.خلاصه از اول شهریور بطور جدی سایت ها رو کنترل میکردم در شهریور  یکباره قیمت تورها بین 20 تا25درصد افزایش یافت واز 30 شهریور تقریبا به قیمت های قبل برگشت .
من هم از مدرسه یک هفته اجازه پسرم رو گرفتم وتصمیم گرفتیم در این مقطع زمانی سفر کنیم مقداری هم صبر کردم تا به زمان سفر نزدیکتر شویم شاید قیمت ها کمی آف بخورد. از دوهفته مانده به سفر شروع کردم به تماس گرفتن ولی متاسفانه آژانس هایی که قیمت مناسب ارائه میدادند گفتند پرواز پر شده آنهایی هم که جا داشتند قیمتها را بالا می گفتند واولین قیمت مناسب برای سوم مهر جا می داد که برای ما کمی دیر بود چون پسرم دو روز از هفته دوم کلاسها را هم از دست میداد.


برج دو قلو
خلاصه بعد از کلی جست و جو متوجه شدیم که آژانسی برای 31 شهریور جا دارد و قیمتهایی که اعلام کرده نیز بد نیست که با مراجعه به آژانس قرارداد راتنظیم کردیم وقرار شد بلیط ووچر هتل را فردا صبح تحویل بگیریم.مسئله ای که در هنگام قرارداد با آن مواجه شدیم، این بود که من دو پسردارم که یکی بالای 12 سال ویکی زیر 6سالشه و همانطور که دوستان اطلاع دارند قیمت زیر 6سال کمتر از بزرگساله لیکن آژانس اعلام کرد باید شما دو اتاق بگیرید و وقتی دو اتاق میگیرید دیگه بزرگسال وزیر 6سال باهم فرقی نداره وزیر 6سال هم بزرگسال حساب میشه وزمانی قیمت زیر 6 سال برای شما محاسبه میشه که شما یک بچه داشته باشید و اون رو توی اتاق خودتون بزارید.در نهایت پس از یک مذاکره طولانی ما هم قبول کردیم وهر چهارنفر بزرگسال به مبلغ2240000 تومان به ازاء هرنفر برای هتل گرند سیزن قرارداد بستیم.
 فردا رفتم بلیط رو تحویل گرفتم.خلاصه بعد از تحویل بلیط ها رفتم برای دریافت ارز دولتی اقدام کنم بانک ملت میدان صادقیه که مراجعه کردم با اینکه ساعت 9.30 بود گفتند نوبت ما پر شده یکی دوتا شعبه دیگه بانک ملت هم گفتند ما شعبه ارزی نیستیم.ساعت 11.30 توی مسیری که کار داشتم یک شعبه بانک سامان دیدم(چهارراه پاسداران) مراجعه کردم شعبه خلوت بود کلا دوتا مشتری توی بانک بود که انها هم با قسمتهای دیگه کار داشتند متصدی گفت مدارک رو آماده کن بیا ارز بگیر(اصل وکپی پاسپورت وبلیط ، فیش عوارض خروجی بانک ملی وحضوراشخاص) طی15 دقیقه پس از پر کردن فرم های مخصوص، حواله ارز رو گرفتم هر دلار3080 تومن، اون روز توی بازار آزاد 3800 تومن بود به ازاء‌هر نفر 300 دلار. همین جا توصیه میکنم شما هم به شعب بانک سامان مراجعه کنید هم خلوت تره هستند هم اگه اشتباه نکنم تمام شعبه هاش حواله ارز میدن (از ساعت 10.30 تا 14.30)
پرواز ساعت 8.55 بود و ما ساعت 7 یعنی حدود2ساعت قبل از پرواز رسیدیم گیت صدورکارت پرواز فرودگاه امام متصدی گفت نفر دویستم هستید وبلیط ردیف 38 یعنی دو ردیف مونده به آخرهواپیما رو به ما داد. پرواز ما با هواپیمایی ایران ایر و ایرباس 747 انجام می شد پس از کنترل پاسپورت به قسمت پذیرش مسافر رفتیم و من رفتم از شعبه بانک سامان دلارها رو تحویل گرفتم. گیت خروجی ما 24 بود واز گیت 21 تا 24در ابتدا خروجی مشترک دارند پس از خروج از در مشترک روی صندلی نشستیم گفتم صف که خلوت شدم میریم، چکاریه همش توصف بایستیم. بیست دقیقه نشستیم خانمم پرسید مطمئنی این صف پرواز مالزی است الان اعلام کرد پرواز دبی من هم مشکوک شدم دیدم کارت پروازشون با ما فرق میکنه مال اونا قرمزه رفتم سوال کردم گفتن این پرواز دبی است گفتم پس پرواز مالزی کجاست گفتند ته سالن گیت 24. تازه متوجه شدم اینجا گیت21 به سرعت به سمت ته سالن حرکت کردیم دیدم همه رفتند به طرف هواپیما برای سوار شدن مسئول کنترل کارت پروازتا ما رو دیدگفت شما خانواده.... هستید زود باشید شما نفر آخرید ما هم رفتیم توی کریدر برای سوار شدن.
 7ساعت و40 دقیقه مدت پرواز ما بود ودر حین پرواز دوبار پذیرایی کردند دوتا هم فیلم تکراری پخش کردند نفری یک کیف کوچیک چرم مشهد محتوی مسواک وخمیر دندان، شانه وچشم بند هم به همه دادند. ساعت مالزی در نیمه دوم سال 4ساعت ونیم از ما جلوتره (تو نیمه اول سال 3.30 ساعت) ما ساعت حدود 10 به وقت مالزی به کوالالامپور  رسیدیم.
تورلیدرمون  منتظرمون بود.سوار اتوبوس شدیم وبه طرف شهر و هتل حرکت کردیم(فرودگاه حدود 60 کیلومتری شهر واقع شده) فاصله فرودگاه تا هتل حدود یک ساعت طول کشید توی اتوبوس هم تور لیدرمون لیست تورهاش رو به ما داد وگفت هرکدوم رو که میخواید ثبت نام کنید. اتوبوس توی مسیر یک جا هم نگه داشت تا پول چنج کنیم ساعت حدود یک ظهر رسیدیم هتل. هتل ما هتل گرند سیزن بود که بجز صبحانه آن وتعداد کم مبل در لابی به نظر من هتل خوب و قابل قبولیه البته من توضیحات کامل درباره هتل رو توی نقد هتل نوشتم.

هتل

بعد از ظهر روز اول تور، برنامه شب مالایی داشت به قیمت 35 دلار که ما نرفتیم بجاش رفتیم برجهای دوقلو، ایستگاه منوریل حدود 300 متر با هتل فاصله داشت دوایستگاه با منوریل رفتیم بقیش رو پیاده رفتیم و فروشگاهاش رو یه دوری زدیم چند تا عکس هم گرفتیم با تاکسی برگشتیم هتل (اگه قصد دارید برای بازدید بالای برج برید باید صبح برید بلیط بگیرید بلیطش هم 80 رینگته)

نویسنده : سیامک نیکان