رضا صیادیان پنجشنبه 1 تیر 1396 09:12 ق.ظ نظرات ()
اینجانب کارمند آژانس هواپیمایی هستم و از پکیج های مناسب همیشه استفاده می کنم. اردیبهشت ماه بود که پکیج روسیه استثنایی با قیمت 40.000.000 ریال به دستم رسید (4 شب مسکو+5 شب سنت پترزبورگ هتل 4 ستاره وگشت رایگان). وقتی رفتم خونه و پیشنهاد سفر روسیه رو مطرح کردم ، مامانم استقبال کرد. فردای اون روز مدارک رو فرستادیم تهران و برای تاریخ 26 تیر ثبت نام کردیم. بالاخره بعد از گذشت 2 ماه روز موعود فرا رسید و عازم تهران شدیم و از اونجا به فرودگاه امام رفتیم. ساعت 8 صبح بود و وقتی وارد سالن فرودگاه شدیم آهنگ ای ایران به صورت زنده داشت نواخته میشد و بچه هایی که تو المپیک مقام آورده بودن وارد شدن و با کلی گل و بلبل ازشون استقبال کردن. بعد از انجام تشریفات و گرفتن کارت پرواز در سالن ترانزیت منتظر شدیم تا پرازمون رو اعلام کنن. چون چمدون ها رو در مسکو تحویل میگرفتیم 2 کارت پرواز بهمون دادن یکی تهران-دبی و اون یکی دبی-مسکو. پرواز تهران-دبی با بوئینگ 777 امارات در ساعت 11:30 انجام می شد. بعد از کلی انتظار وارد هواپیمای 5 ستاره امارات شدیم .

روسیه
به محض ورود هر چی از عزت و احترام و توجه که نیاز داشتیم نصیبمون شد.بعد از 2 ساعت پرواز در ساعت 13:30 به فرودگاه دبی رسیدیم و رفتیم به سالن ترانزیت.اون روز در دبی عید فطر بود و از مسافرها با بسته بندی های شکلات های لوکس خارجی استقبال شد.بعد از گشت و گذار و خرید در فرودگاه پروازمون اعلام شد و در ساعت 17:45 دوباره سوار بوئینگ 777 امارات شدیم. این پرواز هواپیماش جدیدترین مدل 777 بود. از نظر من یکی از جاذبه های این سفر همین پرواز امارات بود. بعد از استقبال گرم و پذیرایی مفصل نوبت خرید از فروشگاه سیار داخل هواپیما شد که شامل جواهرات شیک و زیبا از معروف ترین برندهای دنیا و همچینین ساعت های زیبای سوارووسکی و ... بود. من چند سال پیش دانشجوی هواپیمای امارات بودم و از این فرصت استفاده کردم و اجازه گرفتم که به کاکپیت (به قول مسافرها کابین خلبان)برم. تقریبا یک ساعت مونده بود که برسیم مسکو مهموندارها از مسافرها عکس یادگاری میگرفتن و همونجا چاپ می کردن و پشت عکس یاگاری مینوشتن و به مسافرها میدادن. بعد از 6 ساعت پرواز ساعت11 شب به فرودگاه دامادیداوا مسکو رسیدیم.
بعد از کلی معطلی برای چک گذرنامه و گرفتن برگه اقامت (برگه ای که موقع ورود به روسیه باید امضا کنیم و تا آخر سفر همراهمون باشه)و گرفتن چمدون ها و پیدا کردن لیدرساعت 1 صبح از فرودگاه بیرون اومدیم و با هوای سرد و بارونی روبرو شدیم که مجبور شدیم لباس گرم از تو چمدون در بیاریم.
تا هتل  لیدرمون از مسکو برامون تعریف میکرد و ما هم از شدت خستگی چرت میزدیم و بعد از حدود نیم ساعت به هتل آلفا رسیدیم.هتل های آلفا،بتا و وگا سه ساختمون بلند کنار هم بودن رو به جنگل و پشت به رودخونه بسیار زیبا بعد از تحویل پاسپورت ، کارت اتاقمون رو گرفتیم و رفتیم طبقه 21 اتاق 2114. وارد اتاق تمیز و شیکی شدیم؛ اومدم پرده هارو بزنم کنار که از هوای سرد لذت ببریم دیدیم هوا روشن شده دیگه از هوای سرد منصرف شدم و رفتم فضولی ببینم اتاقمون چی داره چی نداره...یک یخچال پراز خالی،کتری برقی،چای ،نسکافه،اتو و خلاصه همه چی. بعداز فرط خستگی زیاد مسواک زدیم و خوابیدیم.

مطالب مرتبط (برای مطالعه کلیک کنید) :

-تور مسکو + سنت پترزبورگ

-جاذبه های مترو هزار رنگ مسکو + تصاویر

-معرفی هتل سولوسوکوس پالاس بریج | سنت پترزبورگ + تصاویر

-معرفی هتل رویال رادیسون | مسکو + تصاویر

نویسنده : گلبرگ هاشمی